Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

CEEMAN - Internationals Association for Management Development in Dynamic Societies

logo_ceeman

CEEMAN – International Association for Management Development in Dynamic Societies

Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Zarządzania w Dynamicznych Społeczeństwach, założone w 1993 r, stawia sobie za cel przyspieszenie wzrostu jakości zarządzania w Europie Środkowo-Wschodniej. CEEMAN promuje jakość procesu zarządzania i zmian w procesie zarządzania poprzez rozwijanie edukacji, badań, doradztwa, informacji, wsparcia sieciowego i innych powiązanych usług dla instytucji zarządzających rozwojem i korporacji działających w przejściowych i dynamicznie zmieniających się środowiskach.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu międzynarodową akredytację instytucjonalną IQA CEEMAN International Quality Accreditation otrzymał wiosną 2017 r. Akredytacja została przyznana na sześć lat.

 

Komisja Akredytacyjna, która odwiedziła nasz Uniwersytet w dniach 10-12.01.2017, podkreśliła wysoką jakość kształcenia, kompleksowe podejście do zaspokajania potrzeb naszych studentów oraz wzbogacanie ich ogólnego doświadczenia akademickiego. Komisja wysoko oceniła zaangażowanie studentów w organizacjach i kołach naukowych. W ocenie Komisji absolwenci Uniwersytetu są wysoko cenieni na rynku pracy, zarówno przez pracodawców lokalnych i regionalnych jak również przez firmy ponadnarodowe. Według ekspertów CEEMAN nasz Uniwersytet cechuje się silną kulturą badawczą oraz godnym podziwu, znaczącym dorobkiem i niezwykłą zdolnością naukowo–badawczą pracowników. Członkowie Komisji docenili znaczące postępy w kierunku internacjonalizacji w ciągu ostatnich kilku lat, w wielu aspektach działalności  Uniwersytetu. Obecnie realizuje on ambitne, a jednocześnie realistyczne plany dalszego umacniania swojej reputacji międzynarodowej.

"Otrzymanie certyfikatu oznacza, że został nam udzielony kredyt zaufania przez tę organizację (CEEMAN). Umiejętne wykorzystanie tego kredytu, czy wręcz atutu, jakim jest akredytacja, otwiera nam dodatkowo drzwi na arenie międzynarodowej. Więcej bowiem szanowanych i liczących się na świecie jednostek naukowo-badawczych zechce z nami kooperować. Najlepiej świadczy o tym fakt, że po otrzymaniu akredytacji zostaliśmy zaproszeni przez inne organizacje certyfikujące do podjęcia współpracy."- cała rozmowa z prof. Bogusławą Drelich-Skulską, prorektor ds. współpracy z zagranicą TUTAJ.