Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

EPAS - European Fundation for Management Development Accreditation System

epas_logo13_lr

EPAS European Foundation for Management Development Accreditation System

Europejska Fundacja Systemu Akredytacji Rozwoju Zarządzania jest międzynarodowym programem akredytacyjnym mającym na celu ocenę jakości programów studiów w obszarze biznesu i/lub zarządzania oraz – jeśli program spełnia wymogi jakościowe – przyznanie mu akredytacji. Ocenie podlegają wszystkie aspekty programu, a zwłaszcza zgodność jego projektu i realizacji z najwyższymi międzynarodowymi standardami jakości.

 

Prestiżową akredytację EPAS (European Programme Accreditation System), która przyznawana jest jedynie najlepszym zorientowanym międzynarodowo programom na świecie, realizującym wysokiej jakości studia związane z biznesem, zarządzaniem i finansami otrzymały dwa programy studiów realizowane na Wydziale Zarządzania Informatyki i Finansów.

W wyniku przeprowadzonej latem 2015 r. oceny program Bachelor Studies in Finance otrzymał akredytację jakości na 3 lata (jesteśmy jedynym programem na poziomie licencjackim z dziedziny finansów w naszej części Europy z akredytacją EPAS) i program Master Studies in Finance (dostał tzw. akredytację bezwarunkową, czyli na 5 lat).

Otrzymana akredytacja potwierdza wysokie międzynarodowe standardy programu oraz doskonałą współpracę z biznesem (umiejętne dostosowanie programu do potrzeb pracodawców).

Dzięki uzyskanej akredytacji znaleźliśmy się w prestiżowym światowym gronie wśród 63 instytucji (w 29 państwach). Tę elitarną Akredytację posiadają tylko 84 programy.

 

Akredytacja EPAS dzięki audytowi, analizie luk i konsultacjom zewnętrznym  przyczynia się do:

  •     rozwoju strategicznego w obszarach dotyczących poprawy (rozwoju)
  •     wzrostu reputacji zewnętrznej i wewnętrznej
  •     kontaktów z nowymi partnerami międzynarodowymi
  •     benchmarkingu.